София отново може да посреща мачове от Евролигата

Снимка: GettyImages

София отново може да посреща мачове от Евролигата
Създадена26.06.2026 г.
Време за четене:2 мин. четене
КатегорияЕвролига

От израелския клуб Апоел Тел Авив обявиха, че София е сред възможните алтернативи за домакинските мачове на тима в Евролигата. Това ще стане, ако конфликтът в Израел отново ескалира.

Ето и официалното изявление на Апоел:

„Апоел Тел Авив уведомява, че подготвяйки се за сезон 2026/27 в Евролигата, реши да регистрира София, България, като алтернативно място на отбора за мачовете от турнира, ако няма възможност те да се проведат в Израел.

Въпреки това, за разлика от предходния сезон, в който отборът се подготвя продължителни периоди извън Израел, клубът взе решение, че през следващия всички негови дейности ще бъдат базирани в Израел. Играчите на отбора, екипът и всички служители на клуба ще пребивават в Израел през целия сезон, ще тренират в Тел Авив и ще извършват ежедневните си дейности в страната.

Подчертаваме, че ясен и недвусмислен приоритет на клуба е да играе домакинските мачове в Тел Авив, пред червената публика. В същото време обаче, в зависимост от ситуацията със сигурността и насоките на оторизираните фактори, е необходимо клубът да има и алтернатива, която ще гарантира редовното му участие в Евролигата, в случай, че не бъде възможно провеждането на мачовете в Израел.“

През миналия сезон Апоел Тел Авив изигра голяма част от домакинките си мачове именно в София, като Ботевград също прие домакински мачове.