Серина Уилиамс ще участва на сингъл в турнира Уимбълдън
Снимка: Gettyimages

Стана ясно, че Серина Уилямс ще вземе участие на сингъл на турнира Уимбълдън.
Това обявиха организаторите на надпреварата, след като американката е получила уайлд кард.
Уилямс е 23-кратна шампионка от турнирите от Големия шлем при жените. Последният такъв турнир, в който тя взе участие, бе US Open през 2022 г. Тогава, след отпадането си от Айла Томлянович, Серина сложи край на кариерата си.
44-годишната американка ще вземе участие и в турнира на двойки на Уимбълдън, където ще си партнира със сестра си Винъс.
Уилямс е печелила седем пъти турнира в Лондон, като последният ѝ триумф бе през 2016 г., а последното ѝ участие на свещената трева беше през 2022 г.
