ОФИЦИАЛНО: Юноша на Ботев се завърна на “Колежа”

Снимка: fb/botevplovdiv

Ботев си върна юношата Димитър Тонев
Създадена25.06.2026 г.
Време за четене:1 мин. четене
КатегорияБотев Пловдив

Юношата на Ботев Пловдив - Димитър Тонев официално се завърна в “жълто-черния” клуб, след като напусна Черно море по взаимно съгласие преди броени дни.

Кариерата на бившия младежки национал стартира именно от Ботев Пловдив, като за втори път ще се завърне на “Колежа” след 2024 г.

Атакуващият полузащитник идва от Черно море, където бе в тима от началото на 2025 г. и изигра 28 мача в Първа лига, като има и 3 попадения, както и 2 асистенции, включително и два в Лигата на Конференциите.

В сряда, Ботев пък взривиха трансферния прозорец с привличането на един от най-добрите български футболисти през последното десетилетие - Георги Миланов.

Ето официалното обръщение на клуба без редакторска намеса:

“Димитър Тонев се завърна в Ботев Пловдив. Атакуващият футболист е шестото попълнение в лятната селекция на „канарчетата“.

Пловдивчанинът е роден на 15 октомври 2001 г. и е част от един от най-успешните набори в детско-юношеската школа на клуба.

До момента той има 75 мача в професионалния футбол с екипа на Ботев Пловдив, в които е отбелязал 4 гола и е направил 5 асистенции.

За последно Тонев бе част от състава на Черно море, като най-запомнящи се остават попаденията му във вратата на Левски София.”