Винченцо Монтела след отпадането на Турция: Спрете с личните нападки, момчетата дадоха всичко
Снимка: GettyImages

Селекционерът на националния отбор на Турция Винченцо Монтела излезе с остро изявление след ранното и разочароващо отпадане на „полумесеците“ още в груповата фаза на Световното първенство.
Южните ни съседи пристигнаха зад Океана с големи амбиции и бяха сочени от мнозина експерти за потенциалната „приятна изненада“ на турнира, но вместо това стегнаха куфарите преждевременно.
На пресконференцията преди последния мач срещу тима на САЩ, италианският специалист призова за умереност и по-голямо уважение от страна на феновете и журналистите.
„Наистина ви моля да ги уважавате, защото те са нашите момчета, те са нашите играчи, те са бъдещето на футбола. Можехме да направим нещо повече, можехме да се справим по-добре. Истината е, че се опитахме с цялото си сърце, с всичките си сили. Виждал съм лични нападки в медиите, които не мога да приема. Критиките трябва да бъдат конструктивни, а не насочени към отделни лица.“
Въпреки провала на Мондиал 2026, бившият нападател изрази силно желание да запази поста си и да продължи започнатия проект в дългосрочен план. Той увери, че ако федерацията му гласува доверие и не го уволни, ще продължи да работи със същата страст и отдаденост.
Монтела не спести суперлативи и по адрес на предстоящия съперник - тима на САЩ, който се радва на огромна подкрепа от трибуните като един от домакините на форума.
Италианецът прогнозира, че мачът срещу „янките“ ще бъде един от най-трудните, откакто е начело на Турция, но отборът ще направи всичко възможно да си тръгне от Световното с високо вдигната глава.
