Мира Андреева отпадна изненадващо от турнира в Бад Хомбург
Снимка: Gettyimages

Мира Андреева отпадна във втория кръг на WTA 500 турнира в Бад Хомбург.
Това е първа загуба за Андреева след триумфа и в Ролан Гарос.
19-годишната рускиня, която е поставена под номер 2 в схемата, загуби от сънародничката си Екатерина Александрова, а срещата продължи час и 28 минути.
Първия сет бе доста равностоен но по-опитната от двете рускини достигна до единствения пробия за първата част и успя да се наложи с 3:6.
Във втората част Андреева изостана с 0-4, преди да върне единия брейк и да намали до 3-4. При пасив от 3-5, 19-годишната рускиня отрази два мачбола, но Александрова затвори срещата с 4:6 и така класира за четвъртфиналите на турнира.
Така Екатерина Александрова вече има две победи в двата си мача срещу 13 години по-младата си опонентка, като предишната им среща беше в Щутгарт през миналата година, когато успехът ѝ отново беше в два сета.
