Лоран Мекис проговори за бъдещето на Макс в Ред Бул

Снимка: GettyImages

Макс в Ред Бул
Създадена26.06.2026 г.
Време за четене:2 мин. четене
КатегорияФормула 1

Лоран Мекис коментира ситуацията в Ред Бул около Макс Верстапен преди Гран При на Австрия от Формула 1.

Верстапен има договор с Ред Бул до 2028 г., но се смята, че в сделката са включени клаузи за освобождаване. Запитан преди Гран При на Австрия за последните новини относно ангажимента на Верстапен към Ред Бул, които са донесли значителен пакет за подобрения в Спилберг, шефът на отбора Мекис обясни как двете страни подхождат към ситуацията.

„Макс иска бърза кола, винаги е искал бърза кола и ни има пълно доверие, че ще направим всичко възможно в краткосрочен и дългосрочен план, за да гарантираме, че ще се върнем към успеха и ще продължим да го постигаме“, каза Мекис.

„Гледаме резултатите на пистата, това е единственото нещо, което има значение, и се надяваме, че резултатите ще се подобрят бързо.“

„Напълно знаем, че се нуждаем от повече стъпки. Този уикенд е доста важна стъпка, за да се опитаме да се доближим много и да се борим за по-високи позиции.“

„Това не означава, че всичко ще бъде решено този уикенд, означава, че ще ни е нужно малко време, за да заработи пакетът – той е много голям.“

„Дали това влияе на времето за разговори с Макс, честно казано не. Макс знае много добре колко е необходимо на един отбор от Формула 1, за да компенсира една секунда изоставане от конкуренцията.“

„Надяваме се, че ще успеем да се справим този уикенд и да се класираме в последните две или три десети, което според мен е забележителен напредък с броя на състезанията, и това е важното в момента – да можем да намалим тази разлика непрекъснато.“

„Мисля, че последния път, когато бях на тази пресконференция, казах, че няма да питам Макс всяка седмица дали ще остане“, коментира той. „Макс ни даде ясно да се разбере, че иска да продължи с отбора. Също толкова ясно е, че му е нужна бърза кола, за да бъде доволен от отбора.“

„Както казах преди няколко седмици, не питаме Макс всяка седмица. Той ни подкрепя, помага ни да намерим правилния път за развитие на колата. Отново, тази сутрин [във FP1] правим много големи тестове, сканираме сесиите, за да се опитаме да обърнем всички възможни камъни.“

„Това не е тема за нас. Темата за нас е да върнем колата там, където искаме да бъде.“