Манчестър Сити купува Елиът Андерсън за рекордните 151 милиона евро!
Снимка: Gettyimages

Манчестър Сити е напът да взриви световния трансферен пазар с историческа сделка.
Мениджърът Пеп Гуардиола е намерил своя нов диамант в халфовата линия, след като „гражданите“ постигнаха пълно споразумение с Нотингам Форест за подписа на английския национал Елиът Андерсън.
За да си осигури услугите на плеймейкъра, Манчестър Сити ще счупи досегашния рекорд в историята на британския футбол, плащайки космическата сума от 151 милиона евро!
Досегашното върхово постижение се държеше от Ливърпул, който през септември 2025 г. брои 145 милиона евро на Нюкасъл за шведския нападател Александър Исак.
В момента ръководството на Сити финализира последните детайли по личния договор на 23-годишния Андерсън.
Тъй като полузащитникът е част от националния отбор на Англия на Световното първенство, той няма да пътува до Манчестър, а ще премине задължителните медицински изследвания в специална клиника в САЩ, където са позиционирани „Трите лъва“.
Форест се намираше в изключително силна позиция за преговори, тъй като настоящият контракт на играча бе чак до лятото на 2029 година.
Елиът Андерсън е юноша на Нюкасъл, но направи огромния си скок в кариерата, след като премина на „Сити Граунд“ през лятото на 2024 г. срещу 41 милиона евро.
Настоящият му скок в цената се дължи на феноменалния изминал сезон 2025/26, в който той се превърна в истински мотор за Нотингам:
Изигра внушителните 50 мача във всички турнири.
Отчете се с 4 гола и 5 асистенции, хващайки окото на националния селекционер за Мондиала.
