Левски вече е с нов собственик - Атанас Бостанджиев пое клуба!
Снимка: startphoto

Шампионът Левски преминава в нов етап от своето управление, след като Комисията за защита на конкуренцията разреши придобиването на едноличен контрол върху клуба от страна на „София Кепитъл“ АД, която е собственост на Атанас Бостанджиев.
След финализиране на процедурата досегашният мажоритарен собственик Наско Сираков прехвърли акциите си към новия собственик.
****Ето официалното обръщнеие на 27-кратните шампиони без редакторска намеса: ****
"ПФК „Левски“ информира своите привърженици, акционери, партньори и представителите на медиите, че след Решение №590/23.06.2026 г. на Комисията за защита на конкуренцията по преписка КЗК/457/2026 г., с което се разрешава концентрация чрез придобиване на едноличен контрол от страна на „София Кепитъл“ АД върху „Професионален футболен клуб Левски“ АД, днес бяха предприети необходимите действия по прехвърляне на акциите на клуба.
Решението на Комисията за защита на конкуренцията потвърждава, че придобиването може да бъде реализирано от гледна точка на правилата за защита на конкуренцията. Вследствие на това досегашният мажоритарен собственик на ПФК „Левски“ Наско Сираков джироса притежаваните от него акции в полза на новия собственик, с което беше реализирана финалната стъпка от процеса по промяна на собствеността на клуба.
ПФК „Левски“ ще продължи да следва принципите на прозрачност, отговорност и устойчиво управление, с ясната цел да надгради постигнатото през последните години и да изгради стабилна основа за бъдещето си.
Клубът изказва своята благодарност към Наско Сираков за поетата отговорност като мажоритарен собственик в един от най-трудните периоди в историята на „Левски“. В години на тежки финансови предизвикателства, огромни очаквания от синята общност и реална опасност пред бъдещето на клуба, той успя да преведе „Левски“ от период на съмнение и несигурност до стабилизиране, възстановено доверие и върха на българския футбол с шампионската титла през сезон 2025/2026.
Днешният акт е естествен завършек на този етап от развитието на клуба, но не и край на ролята на Наско Сираков в ПФК „Левски“. Той остава Президент на клуба и ще продължи да има ключово място в изграждането на спортно-техническата посока, приемствеността и опазването на идентичността на „Левски“.
Допълнителна информация относно управленската структура, стратегическите приоритети и следващите стъпки пред клуба ще бъде представена своевременно."
С това официално приключва неговият период като мажоритарен акционер, като той остава в ролята на Президент на клуба и ще продължи да участва в спортно-техническото управление.
От Левски заявиха, че целта е стабилност, прозрачност и устойчиво развитие, а в следващите дни се очаква повече яснота около новата управленска структура и стратегическите приоритети на клуба.