Григор Димитров стартира в Майорка с победа и прекъсна кошмарна серия
Снимка: GettyImages

Григор Димитров започна по отличен начин участието си на турнира по тенис на трева от сериите ATP 250 в Майорка.
Хасковлията демонстрира изключително стабилна игра и се наложи над 366-ия в световната ранглиста австралиец Марк Полмънс с 2:0 сета (6:1, 7:6 (7:3)).
Освен че си осигури място в следващата фаза, с този триумф Гришо сложи край на една изключително неприятна лична статистика, спирайки серията си от 7 поредни загубени тайбрека в Тура.
Димитров влезе в двубоя пределно мотивиран и буквално прегази съперника си в първата част.
Българинът стартира с бърз гейм, след което реализира два пробива (за 2:0 и 5:1), за да затвори сета експресно с 6:1.
Във втория сет Полмънс стабилизира играта си и двамата печелеха подаванията си без сериозни сътресения, като австралиецът спаси единствената точка за пробив в третия гейм.
Така се стигна до тайбрек, в който Григор поведе с 3:0, допусна изравняване за 3:3 (губейки първа точка на свой първи сервис в мача), но след страхотен удар и малко помощ от мрежата затвори мача при 7:3 точки.
Dimitrov delivers 👏
— Tennis TV (@TennisTV) June 23, 2026
The Bulgarian defeats Marc Polmans 6-1 7-6 and claims his 50th tour-level win on grass! #MallorcaChampionships pic.twitter.com/nBbozcvpC1
Мачът премина под пълната доминация на Гришо при собствено подаване, като той записа изумителните 97% спечелени точки на първи сервис (до средата на втория сет балансът му бе перфектен - 26 от 26).
Това е юбилейният успех №50 за Григор Димитров на тревна настилка в професионалната му кариера в ATP Тура.
