Димитър Тонев се завръща в Ботев Пловдив

Снимка: chernomorepfc.bg

Димитър Тонев се завръща в Ботев Пловдив
Създадена23.06.2026 г.
Време за четене:1 мин. четене
КатегорияБотев Пловдив

Димитър Тонев отново е футболист на Ботев Пловдив. Атакуващият полузащитник се завръща на стадион „Христо Ботев", след като вчера официално се раздели с Черно море.

Юношата на „канарчетата“ игра за клуба в периода между 2019 и 2024 година, той изигра 75 мача за представителния тим на Ботев, като отбеляза четири гола и записа пет асистенции. По време на престоя си в клуба Тонев трупаше ценен опит и с екипите на Пирин Благоевград и Крумовград, където игра под наем.

Сега халфът отново се завръща в родния си клуб с амбицията да помогне на Ботев през новия сезон. За Тонев това е нова възможност да затвърди мястото си в отбора и да напише още една важна глава от историята си с "жълто-черния" клуб, в който направи първите си стъпки във футбола.