Черно море привлече френски национал, кадър на Нант и съотборник на Мбапе от Бонди
Снимка: https://www.facebook.com/pfc.chernomore.varna

Черно море продължава да бъде изключително активен на трансферния пазар и официално обяви привличането на своето четвърто ново попълнение за лятната селекция.
Договор с варненския клуб подписа френският полузащитник от марокански произход Мохамед Аши Буаклин, който пристига на „Тича“ със сериозна визитка за родните стандарти.
22-годишният футболист премина успешно задължителните медицински прегледи и е готов да се присъедини към подготовката на Илиан Илиев за Първа Лига.
Мохамед Аши е роден на 16 януари 2002 г. в прочутото парижко предградие Бонди - мястото, откъдето тръгна и суперзвездата Килиан Мбапе.
Халфът започва да тренира в местния АС Бонди, но едва 14-годишен неговият огромен потенциал е забелязан от скаутите на Нант и той е привлечен в реномираната академия на „канарчетата“.
Пътят му в мъжкия футбол се развива динамично:
„Б“ отбор на Нант (2020-2022):
Превръща се в твърд лидер във френската четвърта дивизия, където изиграва 57 мача и реализира впечатляващите за позицията си 11 гола.
Дебют в Лига 1 (2022)
Силните му игри му извоюват място в представителния тим на Нант. Аши прави своя официален дебют в елита на Франция в сблъсък срещу гранда Сент Етиен, като записва общо 3 участия в Лига 1.
С цел натрупване на игрови опит, в началото на 2023 г. е преотстъпен в третодивизионния Париж.
През 2024 г. се разделя окончателно с Нант и преминава в тима на Роде, състезаващ се в Лига 2. За последните два сезона във второто ниво на френския футбол той записва 20 мача и 1 попадение.
През 2021 г. Мохамед Аши получава повиквателна за юношеския национален отбор на Франция до 20 години.
За „петлите“ изиграва 6 мача, в които бележи един гол срещу историческия съперник Германия. В същата година той става и носител на златния медал от престижния международен турнир „Морис Ревело“
