Младите волейболни „лъвчета“ отнесоха Гърция и вече са на полуфинал!

Снимка: https://www.facebook.com/volleyBUL.official

Младите волейболни „лъвчета“ отнесоха Гърция и вече са на полуфинал!
Създадена26.06.2026 г.
Време за четене:2 мин. четене
КатегорияВолейбол

Националният отбор на България по волейбол за юноши под 18 години демонстрира истинска лекция и си подсигури предсрочно място на полуфиналите на Балканското първенство, което се провежда в столицата на Черна гора - Подгорица.

Воденият от селекционера Мирослав Живков тим постигна втора поредна категорична победа в предварителна група „В“, след като прегази връстниците си от Гърция с чист резултат 3:0 гейма (25:13, 25:15, 25:22).

С този успех младите родни таланти събраха пълен актив и няма как да бъдат изместени от челните две позиции, даващи право на участие в битката за медалите.

Българските волейболисти започнаха двубоя изключително концентрирано и буквално премазаха гръцката отбрана в първите два гейма:

Мощни сервиси и отлична игра на блокада дадоха огромно предимство на „лъвчетата“, които затвориха частта с разгромен аванс.

Във втория гейм сценарият се повтори, като българите диктуваха темпото от първата до последната точка и не оставиха никакви илюзии на съперника.

Едва в третия гейм тимът на Гърция успя да намери противодействие и да изравни играта.

Южните ни съседи оказаха сериозна съпротива и се бориха мъжки до самия край на частта. В решителните моменти обаче възпитаниците на Мирослав Живков показаха по-здрави нерви, по-голяма класа и затвориха гейма с 25:22, а с това и целия мач за малко над час игра.

След двете чисти победи в Подгорица, България гледа смело към титлата на Балканското първенство, а момчетата на Живков загатват за огромен потенциал преди предстоящите полуфинални сблъсъци.