Без Гибсън в националния срещу Норвегия

Снимка: startphoto.bg

Без Гибсън в националния срещу Норвегия
Създадена26.06.2026 г.
Време за четене:1 мин. четене
КатегорияБаскетбол

Българският национален отбор по баскетбол при мъжете ще играе без Умоджа Гибсън в най-важния си мач от предварителните квалификации за Евробаскет 2029.

Натурализацията на американеца няма да бъде финализирана навреме за срещата с Норвегия на 5 юли в Ботевград. Новината съобщи Любомир Минчев, а селекционерът потвърди, че паспортът на играча на Цедевита Олимпия още не е готов.

Гибсън беше първата опция за получаване на българско гражданство и се очакваше да дебютира официално именно в този двубой от третия игрови прозорец (шести кръг в група B). Още в началото на юни стана ясно, че процедурата е в ход, но участието му оставаше под въпрос.

27-годишният плеймейкър (185 см) се присъедини към лагера на тима в Самоков и записа неофициален дебют в първата контрола срещу Северна Македония миналата седмица. Той обаче не пътува до Скопие и пропусна и втората проверка срещу същия съперник, изиграна ден по-рано.

Залогът пред „трикольорите" е ясен: победа с 10 или повече точки срещу скандинавците гарантира място в следващата фаза на пресявките.