Берое има бюджет за елита, целта е само Първа лига

Снимка: startphoto.bg

Берое има бюджет за елита, целта е само Първа лига
Създадена23.06.2026 г.
Време за четене:2 мин. четене
КатегорияБГ Футбол

Стара Загора заслужава своето място в елита и ще направи всичко възможно да се завърне там още през този сезон.

Около тази теза се обединиха ръководството и новият треньорски щаб на Берое по време на официалното представяне на новия старши треньор Владимир Манчев.

Изпълнителният директор на „зелените“ Атанас Дафинов подчерта, че градът има нужда от силен представител в най-високото ниво на футбола ни и призова привържениците за безрезервна подкрепа към отбора в този преходен период.

От ръководството на старозагорци побързаха да разсеят всякакви съмнения около финансовото състояние на клуба.

Шефовете увериха, че Берое разполага с напълно подсигурен и изключително сериозен бюджет за участие във Втора лига.

Новият силен човек в управлението на Берое не скри вълнението си от предизвикателството да застане начело на клуб с толкова богата история:

„Благодарен съм, че имам възможност да ръководя вековен клуб като Берое. За мен е чест и удоволствие. Ще дам всичко от себе си, за да върнем клуба там, където му е мястото, а именно в елита на българския футбол. Имам опит и отговорността никога не ме е плашила.

Не може да се борим за Първа лига, без да плащаме коректно. Затова заявявам, че ще бъдем на едно изключително високо професионално ниво. Дайте шанс на отбора, на треньорския екип и на ръководството. В този момент трябва да бъдем напълно обединени.“

С осигурените финанси и амбициозен треньор в лицето на Владо Манчев, пред Берое се очертава ясна цел - експресно завръщане при най-добрите.