Белгия стъпа накриво срещу Иран!
Снимка: Gettyimages

Белгия и Иран не се победиха във втория мач от група „G“ на Световното първенство.
Срещата, играла се в Лос Анджелис, завърши 0:0 и бе белязана с червен картон.
Белгийците започнаха срещата доста по-силно и създаваха неуморно положения пред стража на Иран. Стигна се до няколко качествени намеси на Алиреза Бейранванд, както и множество блокирани удари.
В 25-ата минута се стигна до попадение за Иран след заучено отиграване, но то не бе зачетено заради засада.
Така до края на първото полувреме натискът на Белгия продължи, но защитата на Иран не се пречупи и първата част завърши 0:0.
Второто полувреме започна с масиран натиск на Белгия, но първото 100-процентово положение бе за Иран, след като в 53-ата минута Куртоа направи феноменално спасяване при изстрел от воле на Тареми.
В 66-ата минута се стигна до повратния момент от двубоя, когато Нейтън Нгой допусна нелепа грешка и загуби топката в опасна зона. Впоследствие защитникът на Лил извърши нарушение, но той бе останал последен в защитата на „червените дяволи“ и съдията без колебания му показа директен червен картон.
В оставащите минути Иран се възползва от числения си превес на терена и взе инициативата, като създадоха няколко добри положения, но до гол така и не се стигна.
След този двубой двата отбора имат актив от две точки и ще има за какво да се притесняват до последно. В същата група са още и отборите на Нова Зеландия и Египет, които излизат в сблъсък помежду си тази сутрин от 4:00.
