Българска доминация край масите: Още три медала за страната ни в Арнем!
Снимка: https://www.facebook.com/BulgariaTeamTransplant

Успешеня поход на българските спортисти на Европейските игри за трансплантирани в Арнем продължава с пълна сила!
Днешният състезателен ден донесе нови три ценни отличия в касичката на родния тим, като този път „лъвовете“ окупираха почетните стълбички в турнира по тенис на маса.
Ирен Дикова-Димитров (Злато) - Неудържимата българка, която се състезава с трансплантиран бял дроб, триумфира с титлата в категорията.
Само ден след като покори тенис корта, Ирен доказа, че е истински мултиталант, грабвайки второто си златно отличие от игрите в Нидерландия.
Йоана Зотева (Сребро)- Атлетката ни с трансплантиран бъбрек завоюва сребърния медал в оспорваната категория Open transplant.
За Йоана това е втори пореден вицешампионски подиум в Арнем, след като по-рано спечели сребро и в надпреварата по дартс.
Димитър Василев (Бронз) - За Митко този бронзов медал в категория Open Transplant има стойността на сбъдната мечта.
Той извървя дълъг и труден път, за да се качи на почетната стълбичка в тениса на маса, след като остана в подножието ѝ на предишните две големи първенства в Лисабон (2024 г.) и Дрезден (2025 г.).
Силни дуели и страхотен хъс край масите демонстрираха и останалите ни представители - Владимир Катошев, Ивайло Генчев, Асен Николов и Динко Колев.
Те направиха изключително красиви и оспорвани разигравания, но за съжаление отпаднаха в елиминационната фаза от много силни противници.
За съжаление, капризите на времето попречиха на българите да увеличат актива си.
Заради необичайните летни горещини в Арнем, организаторите взеха спешно решение да отменят изцяло мачовете по смесени двойки.
Това лиши тандема Владимир Катошев / Йоана Зотева от възможността да излезе на полето, където по предварителни разчети двамата имаха напълно реални шансове за нов медал.
