Атлетико Мадрид привлече Алехандро Грималдо от Леверкузен
Снимка: GettyImages

Дългоочакваното завръщане на Алехандро Грималдо в Ла Лига вече е факт.
Авторитетните журналисти Фабрицио Романо и Матео Морето едновременно потвърдиха, че Атлетико Мадрид е постигнал пълно споразумение с Байер (Леверкузен) за трансфера на левия халф-бек.
30-годишният испански бранител ще подсили селекцията на Диего Симеоне веднага след края на Световното първенство по футбол, като сделката е напълно финализирана на ниво клубове и играч.
Ръководството на мадридчани ще плати сума от около 23 милиона евро, в която са включени твърдата цена и лесно постижимите бонуси за представяне. Грималдо вече е съгласувал личните си условия с новия си клуб и се е обвързал с контракт до лятото на 2029 година, като в споразумението има клауза за удължаване с още един допълнителен сезон.
За преминаването му на „Цивитас Метрополитано“ сериозна роля е изиграло личното желание на футболиста, който никога не е крил амбицията си да се докаже в испанския елит, след като прекара младежките си години в академията на Барселона „Ла Масия“.
Грималдо оставя забележителна следа в историята на Байер (Леверкузен), където прекара последните три сезона и се превърна в един от най-опасните и резултатни крайни бранители на Стария континент.
Той бе фундаментална фигура за легендарния състав на „аспирините“, който през 2024 г. вдигна историческата първа титла в Бундеслигата, Купата на Германия и Суперкупата на страната.
За престоя си в Германия испанецът записа общо 145 мача във всички турнири, в които се отличи с феноменалните за защитник 30 гола и 45 асистенции. Огромен брой от попаденията му паднаха след марковите му изпълнения от преки свободни удари.
