Александър Василев отпадна от турнира в Пловдив

Снимка: startphoto.bg

Александър Василев отпадна от турнира в Пловдив
Създадена24.06.2026 г.
Време за четене:1 мин. четене
КатегорияТенис

Александър Василев отпадна на осминафинал на Challenger 50 турнира в Пловдив.

Националът на България за купа Дейвис претърпя поражение с 0:2 сета от седмия поставен Сандро Коп, който е под № 326 в световната ранглиста.

Първият сет бе по-добър за Коп, който успя да се наложи убедително след 39 минути игра и да го затвори с 1-6.

Във втората част австриецът проби за 2-0 и мачът изглеждаше решен, но Василев бе на друго мнение. Тийнейджърът заигра много по-добре и върна пробива, като впоследствие равенството се запази до 5-5. Коп обаче осъществи нов пробив и сложи точка на спора с 5:7.

Въпреки днешния резултат, Василев има основания да е доволен от представянето си тази седмица. За него това бе трети Чалънджър осминафинал през сезона и в понеделник юношеският финалист от US Open ще дебютира в Топ 600 на световната ранглиста.